Sumida Corporation CDH38D09NP-100MC
CDH38D09NP-100MC picture photo
Mfg. Part Number
CDH38D09NP-100MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 700MA 580 MOHM
Datasheet Download
CDH38D09NP-100MC.pdf
Availability of CDH38D09NP-100MC
QUANTITY
CDH38D09NP-100MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDH38D09NP-100MC
Internal Part NumberEIS-CDH38D09NP-100MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDH38D09
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating700mA
Current - Saturation700mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)580 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDH38D09NP-100MC
Related LinksCDH38D09, CDH38D09NP-100MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDH38D09NP-100MC Details Description
Related parts for CDH38D09NP-100MC
CAP CER 470PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN EXPRESSCARD/54 MODULE TOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 208CABGA datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO277A datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 3V datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 21 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
SLIP GAUGE, HANDTOOL datasheet.pdf
CAP FILM 0.047 UF 5% 1600VDC datasheet.pdf