Sumida Corporation CDH38D09NP-1R5MC
CDH38D09NP-1R5MC picture photo
Mfg. Part Number
CDH38D09NP-1R5MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 1.25A 160 MOHM
Datasheet Download
CDH38D09NP-1R5MC.pdf
Availability of CDH38D09NP-1R5MC
QUANTITY
CDH38D09NP-1R5MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDH38D09NP-1R5MC
Internal Part NumberEIS-CDH38D09NP-1R5MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDH38D09
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating1.25A
Current - Saturation1.7A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDH38D09NP-1R5MC
Related LinksCDH38D09, CDH38D09NP-1R5MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDH38D09NP-1R5MC Details Description
Related parts for CDH38D09NP-1R5MC
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 50' datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
VARISTOR 324V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 240V 225MA SOT23 datasheet.pdf
CAMERA USB DIGITAL COLOR 1.3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PATCH CORD CAT5E VIOLET datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf