Sumida Corporation CDH3D13SNP-1R5MC
CDH3D13SNP-1R5MC picture photo
Mfg. Part Number
CDH3D13SNP-1R5MC
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 2.3A 88 MOHM SMD
Datasheet Download
CDH3D13SNP-1R5MC.pdf
Availability of CDH3D13SNP-1R5MC
QUANTITY
CDH3D13SNP-1R5MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDH3D13SNP-1R5MC
Internal Part NumberEIS-CDH3D13SNP-1R5MC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDH3D13/S
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating2.3A
Current - Saturation1.6A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)88 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.150" W (4.00mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDH3D13SNP-1R5MC
Related LinksCDH3D13S, CDH3D13SNP-1R5MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDH3D13SNP-1R5MC Details Description
Related parts for CDH3D13SNP-1R5MC
IC OPAMP DIFF 100KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 58POS datasheet.pdf
LED ROYAL BLUE XLAMP SMD datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 2MM TIN 24POS R/A datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 15POS PIN datasheet.pdf
CONN RP-SMA JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
THIN FILM 35 OHM 100MA datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW SOD80 datasheet.pdf