Sumida Corporation CDH53-150KC
CDH53-150KC picture photo
Mfg. Part Number
CDH53-150KC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 1A 250 MOHM SMD
Datasheet Download
CDH53-150KC.pdf
Availability of CDH53-150KC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDH53-150KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDH53-150KC
Internal Part NumberEIS-CDH53-150KC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDH53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±10%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-30°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDH53-150KC
Related LinksCDH53, CDH53-150KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDH53-150KC Details Description
Related parts for CDH53-150KC
IC TXRX RS232/485/EIA562 24-SOIC datasheet.pdf
LOUVERTAC BAND SOCKET 9/16-18 datasheet.pdf
IC FPGA 768 I/O 1148FCBGA datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 16SO datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES SMD 909K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
IC DRIVER GATE HALF BRIDGE 8LLP datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC PLAD datasheet.pdf
762 TB SOC RA PCB/D WF datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 1.8V datasheet.pdf