Sumida Corporation CDPH4D19FNP-330MC
CDPH4D19FNP-330MC picture photo
Mfg. Part Number
CDPH4D19FNP-330MC
Brief Description
FIXED IND 33UH 1.25A 200 MOHM
Datasheet Download
CDPH4D19FNP-330MC.pdf
Availability of CDPH4D19FNP-330MC
QUANTITY
CDPH4D19FNP-330MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDPH4D19FNP-330MC
Internal Part NumberEIS-CDPH4D19FNP-330MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDPH4D19F
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating1.25A
Current - Saturation430mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDPH4D19FNP-330MC
Related LinksCDPH4D19, CDPH4D19FNP-330MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDPH4D19FNP-330MC Details Description
Related parts for CDPH4D19FNP-330MC
IC 80C51 MCU FLASH 32K 44-PLCC datasheet.pdf
CABLE TIE ST HV 120LB NAT 24.4" datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC SNGL INVERTER GATE SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 40POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf