Vishay/Vitramon CDR01BP100BKZSAT
CDR01BP100BKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BP100BKZSAT
Brief Description
CAP CER 10PF 100V 10% BP 0805
Datasheet Download
CDR01BP100BKZSAT.pdf
Availability of CDR01BP100BKZSAT
QUANTITY
CDR01BP100BKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BP100BKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BP100BKZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BP100BKZSAT
Related LinksCDR01BP1, CDR01BP100BKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BP100BKZSAT Details Description
Related parts for CDR01BP100BKZSAT
IC MCU 8K FLASH 256B 20-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 37POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 3POS M-N-L datasheet.pdf
IC OSC TCXO 10MHZ 16-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 5POS datasheet.pdf