Vishay/Vitramon CDR01BP101BJZSAT
CDR01BP101BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BP101BJZSAT
Brief Description
CAP CER 100PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR01BP101BJZSAT.pdf
Availability of CDR01BP101BJZSAT
QUANTITY
CDR01BP101BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BP101BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BP101BJZSAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR01
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BP101BJZSAT
Related LinksCDR01BP1, CDR01BP101BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BP101BJZSAT Details Description
Related parts for CDR01BP101BJZSAT
IC OPAMP GP 63MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 0.5A E-LINE datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 1A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BCF 3.81/16/180F SN BK BX datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
RCPT PNL MNT 2POS SLD CUP datasheet.pdf