Vishay/Dale CRCW020115K0FNED
CRCW020115K0FNED picture photo
Mfg. Part Number
CRCW020115K0FNED
Brief Description
RES SMD 15K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
CRCW020115K0FNED.pdf
Availability of CRCW020115K0FNED
QUANTITY
CRCW020115K0FNED Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW020115K0FNED
Internal Part NumberEIS-CRCW020115K0FNED
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW020115K0FNED
Related LinksCRCW0201, CRCW020115K0FNED Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW020115K0FNED Details Description
Related parts for CRCW020115K0FNED
LED BLUE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES 232 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
HOOK WHITE 5/8" X 50YD X 0.12" datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
IC DRIVER DOT/BAR DISPLAY 20PLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES 130K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TV 2C 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
1000UF 40V 16X36 105C RAD datasheet.pdf