Vishay/Vitramon CDR01BP220BKZMAT
CDR01BP220BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BP220BKZMAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 100V 10% BP 0805
Datasheet Download
CDR01BP220BKZMAT.pdf
Availability of CDR01BP220BKZMAT
QUANTITY
CDR01BP220BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BP220BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BP220BKZMAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR01
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BP220BKZMAT
Related LinksCDR01BP2, CDR01BP220BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BP220BKZMAT Details Description
Related parts for CDR01BP220BKZMAT
CONN PIN 22-26AWG PHOS BRZ TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 16.9M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK REFILL PK 1/4"-6" BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf