Vishay/Vitramon CDR01BP470BKZPAT
CDR01BP470BKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BP470BKZPAT
Brief Description
CAP CER 47PF 100V 10% BP 0805
Datasheet Download
CDR01BP470BKZPAT.pdf
Availability of CDR01BP470BKZPAT
QUANTITY
CDR01BP470BKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BP470BKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BP470BKZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BP470BKZPAT
Related LinksCDR01BP4, CDR01BP470BKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BP470BKZPAT Details Description
Related parts for CDR01BP470BKZPAT
IDC CABLE - MSD26K/MC26M/MCG26K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.81MM datasheet.pdf
IC FPGA 410 I/O 900BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 10.6K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 500A 3TOWER datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
MARKER PLATE THERMAL TRANS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf