Vishay/Vitramon CDR01BP470BKZSAT
CDR01BP470BKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BP470BKZSAT
Brief Description
CAP CER 47PF 100V 10% BP 0805
Datasheet Download
CDR01BP470BKZSAT.pdf
Availability of CDR01BP470BKZSAT
QUANTITY
CDR01BP470BKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BP470BKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BP470BKZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BP470BKZSAT
Related LinksCDR01BP4, CDR01BP470BKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BP470BKZSAT Details Description
Related parts for CDR01BP470BKZSAT
CONN EDGE DUAL.050 EXTEND 150POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN MOD 4 POS FEMALE SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4096X18 10NS 32QFP datasheet.pdf
LEAD PLUG BANA R/A-METER PIN 18" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.81MM datasheet.pdf