Vishay/Vitramon CDR01BX151BKZPAT
CDR01BX151BKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BX151BKZPAT
Brief Description
CAP CER 150PF 100V 10% BX 0805
Datasheet Download
CDR01BX151BKZPAT.pdf
Availability of CDR01BX151BKZPAT
QUANTITY
CDR01BX151BKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BX151BKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BX151BKZPAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BX151BKZPAT
Related LinksCDR01BX1, CDR01BX151BKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BX151BKZPAT Details Description
Related parts for CDR01BX151BKZPAT
Crystal 4.0000MHz 30ppm 20pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE MGMT 16QFN datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Bottom Entry datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 3A datasheet.pdf