Vishay/Vitramon CDR02BX223AMZSAT
CDR02BX223AMZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR02BX223AMZSAT
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V 20% BX 1805
Datasheet Download
CDR02BX223AMZSAT.pdf
Availability of CDR02BX223AMZSAT
QUANTITY
CDR02BX223AMZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR02BX223AMZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR02BX223AMZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1805 (4512 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR02BX223AMZSAT
Related LinksCDR02BX2, CDR02BX223AMZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR02BX223AMZSAT Details Description
Related parts for CDR02BX223AMZSAT
LAMP INCANDESCENT 3MM RED TB SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 80MA 350 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 4B 16TQFN datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 11POS datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 24POS datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf