Vishay/Vitramon CDR03BP681BJZSAT
CDR03BP681BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR03BP681BJZSAT
Brief Description
CAP CER 680PF 100V 5% BP 1808
Datasheet Download
CDR03BP681BJZSAT.pdf
Availability of CDR03BP681BJZSAT
QUANTITY
CDR03BP681BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR03BP681BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR03BP681BJZSAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR03BP681BJZSAT
Related LinksCDR03BP6, CDR03BP681BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR03BP681BJZSAT Details Description
Related parts for CDR03BP681BJZSAT
IC GATE OR 3CH 3-INP 14-SSOP datasheet.pdf
DOUBLE CHOKE 33MH 1A VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 11MM HORIZ 20PPR datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
GFCI WT DPLX 5-20 50' PORTPWR datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
S-TEK M VERT 10POS PCB datasheet.pdf