Vishay/Vitramon CDR03BX683AMZPAT
CDR03BX683AMZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR03BX683AMZPAT
Brief Description
CAP CER 0.068UF 50V 20% BX 1808
Datasheet Download
CDR03BX683AMZPAT.pdf
Availability of CDR03BX683AMZPAT
QUANTITY
CDR03BX683AMZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR03BX683AMZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR03BX683AMZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.068µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR03BX683AMZPAT
Related LinksCDR03BX6, CDR03BX683AMZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR03BX683AMZPAT Details Description
Related parts for CDR03BX683AMZPAT
CAP PUSHBUTTON RECTANGULAR RED datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V 18-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.15A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF REC datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 5% 700VDC RADIAL5 datasheet.pdf
TV07RW-19-11P W/ PC CONT datasheet.pdf
CTV 46C MIXED PIN PLUG datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf