Cornell Dubilier Electronics MC22FF102J-TF
MC22FF102J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF102J-TF
Brief Description
CAP MICA 1000PF 5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF102J-TF.pdf
Availability of MC22FF102J-TF
QUANTITY
MC22FF102J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF102J-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF102J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF102J-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF102J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF102J-TF Details Description
Related parts for MC22FF102J-TF
CONN HEADER VERT 250POS GOLD 2MM datasheet.pdf
IC VIDEO BRDCST DECODER 128LQFP datasheet.pdf
FUSE 550A 690V 3KN/80 AR UC datasheet.pdf
TERMINAL BLK 18POS 5MM SIDE ENT datasheet.pdf
CAP CER 6PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT datasheet.pdf
FIXED IND 510UH 109MA 18.8 OHM datasheet.pdf
WHITE 3-SLIT TRAK .75" 1000/BX datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf