Vishay/Vitramon CDR04BP272BJZPAT
CDR04BP272BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR04BP272BJZPAT
Brief Description
CAP CER 2700PF 100V 5% BP 1812
Datasheet Download
CDR04BP272BJZPAT.pdf
Availability of CDR04BP272BJZPAT
QUANTITY
CDR04BP272BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR04BP272BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR04BP272BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR04BP272BJZPAT
Related LinksCDR04BP2, CDR04BP272BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR04BP272BJZPAT Details Description
Related parts for CDR04BP272BJZPAT
HOOK-UP SOLID 20AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 250V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
THERMOSTAT 45 DEG NO TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
EMITTER VISIBLE 620NM 50MA TO-18 datasheet.pdf
07+07 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 30P 100MM datasheet.pdf