Vishay/Vitramon CDR04BP332BJZSAT
CDR04BP332BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR04BP332BJZSAT
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V 5% BP 1812
Datasheet Download
CDR04BP332BJZSAT.pdf
Availability of CDR04BP332BJZSAT
QUANTITY
CDR04BP332BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR04BP332BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR04BP332BJZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR04BP332BJZSAT
Related LinksCDR04BP3, CDR04BP332BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR04BP332BJZSAT Details Description
Related parts for CDR04BP332BJZSAT
IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 350MA 500 MOHM datasheet.pdf