Vishay/Vitramon CDR04BX154AKZMAT
CDR04BX154AKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR04BX154AKZMAT
Brief Description
CAP CER 0.15UF 50V 10% BX 1812
Datasheet Download
CDR04BX154AKZMAT.pdf
Availability of CDR04BX154AKZMAT
QUANTITY
CDR04BX154AKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR04BX154AKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR04BX154AKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR04BX154AKZMAT
Related LinksCDR04BX1, CDR04BX154AKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR04BX154AKZMAT Details Description
Related parts for CDR04BX154AKZMAT
TERM BLOCK PCB 5.08MM 9POS BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS R/A .050 SL datasheet.pdf
CAP CER 30PF 150V 0605 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 100' datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf