Sumida Corporation CDR105BNP-181KC
CDR105BNP-181KC picture photo
Mfg. Part Number
CDR105BNP-181KC
Brief Description
FIXED IND 180UH 500MA 570 MOHM
Datasheet Download
CDR105BNP-181KC.pdf
Availability of CDR105BNP-181KC
QUANTITY
CDR105BNP-181KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR105BNP-181KC
Internal Part NumberEIS-CDR105BNP-181KC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDR105B
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance180µH
Tolerance±10%
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)570 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant5.6MHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (10.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR105BNP-181KC
Related LinksCDR105B, CDR105BNP-181KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR105BNP-181KC Details Description
Related parts for CDR105BNP-181KC
IC COMP QUAD SGL SUPPLY 14SOIC datasheet.pdf
IGBT 1700V 200A 1040W PLUS247 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CONN TERM CRIMP 18-20 AWG GOLD datasheet.pdf
RES 162K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
PULL TAB 50POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.68UF RADIAL datasheet.pdf