Sumida Corporation CDR125NP-821MC
CDR125NP-821MC picture photo
Mfg. Part Number
CDR125NP-821MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 820UH 360MA 2 OHM SMD
Datasheet Download
CDR125NP-821MC.pdf
Availability of CDR125NP-821MC
QUANTITY
CDR125NP-821MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR125NP-821MC
Internal Part NumberEIS-CDR125NP-821MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDR125
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance820µH
Tolerance-15%, +20%
Current Rating360mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant2.42MHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.496" L x 0.457" W (12.60mm x 11.60mm)
Height - Seated (Max)0.232" (5.90mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR125NP-821MC
Related LinksCDR125N, CDR125NP-821MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR125NP-821MC Details Description
Related parts for CDR125NP-821MC
SWITCH ROTARY DP-6POS 28V datasheet.pdf
FILTER LINE .8MH 1.5A TYPE 16M datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 6.5A TO-220AB datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN FIBER ST PLUG SMPLX 128UM datasheet.pdf
CUT-OFF DIE datasheet.pdf
Connector Header 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 96.6VC AXIAL datasheet.pdf
GT 4C 4#16 SKT RECP WALL RM datasheet.pdf
16 V, 4 MHz Rail-to-Rail Output Amplifiers IC datasheet.pdf