Vishay/Vitramon CDR31BP121BJZSAT
CDR31BP121BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP121BJZSAT
Brief Description
CAP CER 120PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP121BJZSAT.pdf
Availability of CDR31BP121BJZSAT
QUANTITY
CDR31BP121BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP121BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP121BJZSAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR31
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP121BJZSAT
Related LinksCDR31BP1, CDR31BP121BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP121BJZSAT Details Description
Related parts for CDR31BP121BJZSAT
LED RED DIFF 7X2.3MM RECT T/H datasheet.pdf
RELAY SSR 15A 1PH ZC 480 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf
FUSE MODULE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
SIZE 8 TWINAX SCKT JACK datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR DAC8760 datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 5% 900VDC RADIAL datasheet.pdf