Vishay/Vitramon CDR31BP131BJZRAT
CDR31BP131BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP131BJZRAT
Brief Description
CAP CER 130PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP131BJZRAT.pdf
Availability of CDR31BP131BJZRAT
QUANTITY
CDR31BP131BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP131BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP131BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP131BJZRAT
Related LinksCDR31BP1, CDR31BP131BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP131BJZRAT Details Description
Related parts for CDR31BP131BJZRAT
ROUND SPACER 0.047" NYLON 3/4" datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 2.8A (Switch) Backlight 6-WSON (3x3) datasheet.pdf
IC SINGLE INVERTER GATE SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 3.3VOUT 1W datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.8VOUT 75W datasheet.pdf
FERRITE CORE ELP 4.85UH N49 datasheet.pdf
RES SMD 143OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 40POS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf