Vishay/Vitramon CDR31BP151BJZPAT
CDR31BP151BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP151BJZPAT
Brief Description
CAP CER 150PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP151BJZPAT.pdf
Availability of CDR31BP151BJZPAT
QUANTITY
CDR31BP151BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP151BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP151BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP151BJZPAT
Related LinksCDR31BP1, CDR31BP151BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP151BJZPAT Details Description
Related parts for CDR31BP151BJZPAT
RES ARRAY 4 RES 15 OHM 0804 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V 1111 datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
D SUB TOP METAL HOOD 25 POLE datasheet.pdf
RES 1.24M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS datasheet.pdf