Vishay/Vitramon CDR31BP270BJZSAT
CDR31BP270BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP270BJZSAT
Brief Description
CAP CER 27PF 100V 5% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP270BJZSAT.pdf
Availability of CDR31BP270BJZSAT
QUANTITY
CDR31BP270BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP270BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP270BJZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP270BJZSAT
Related LinksCDR31BP2, CDR31BP270BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP270BJZSAT Details Description
Related parts for CDR31BP270BJZSAT
CAP CER 220PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 480V 25A AC OUT datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 164POS VERT PCB datasheet.pdf
IC LINE DRIVER ADSL/VDSL 16-QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC 1KW 400V datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf