Vishay/Vitramon CDR31BP271BFZSAT
CDR31BP271BFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP271BFZSAT
Brief Description
CAP CER 270PF 100V 1% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP271BFZSAT.pdf
Availability of CDR31BP271BFZSAT
QUANTITY
CDR31BP271BFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP271BFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP271BFZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP271BFZSAT
Related LinksCDR31BP2, CDR31BP271BFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP271BFZSAT Details Description
Related parts for CDR31BP271BFZSAT
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR SOT23-3 SMD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 500KSPS DIFF 48LQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 750UF 500V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 35D STACK datasheet.pdf
26500 10C 10#16 S RECP SS WC datasheet.pdf
220UF 400V 35X30MM 105C 5000H datasheet.pdf