Vishay/Vitramon CDR31BP2R7BDZPAT
CDR31BP2R7BDZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP2R7BDZPAT
Brief Description
CAP CER 2.7PF 100V BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP2R7BDZPAT.pdf
Availability of CDR31BP2R7BDZPAT
QUANTITY
CDR31BP2R7BDZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP2R7BDZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP2R7BDZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP2R7BDZPAT
Related LinksCDR31BP2, CDR31BP2R7BDZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP2R7BDZPAT Details Description
Related parts for CDR31BP2R7BDZPAT
AC/DC CONVERTER 24V 15W datasheet.pdf
IC REG BCK SEPIC 5V 4.5A TO220-7 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
OPTION CARD OUTPUT K3HB SOLID ST datasheet.pdf
EVAL BLANK ADISIMPOWER ADP2105 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLS 5.08/06/180F SN OR BX datasheet.pdf
SVZ7.62HP/04/180SH180I BK BX datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC P600 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 26POS THRUHL datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf