Vishay/Vitramon CDR31BP3R6BCZRAT
CDR31BP3R6BCZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP3R6BCZRAT
Brief Description
CAP CER 3.6PF 100V BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP3R6BCZRAT.pdf
Availability of CDR31BP3R6BCZRAT
QUANTITY
CDR31BP3R6BCZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP3R6BCZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP3R6BCZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP3R6BCZRAT
Related LinksCDR31BP3, CDR31BP3R6BCZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP3R6BCZRAT Details Description
Related parts for CDR31BP3R6BCZRAT
CAP MICA 70PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 63MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5/1.8/1.2V 16LFCSP datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG NATURAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
SL TPA FOR SL CRIMP HSG 8POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf