Vishay/Vitramon CDR31BP470BFZSAT
CDR31BP470BFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP470BFZSAT
Brief Description
CAP CER 47PF 100V 1% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP470BFZSAT.pdf
Availability of CDR31BP470BFZSAT
QUANTITY
CDR31BP470BFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP470BFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP470BFZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP470BFZSAT
Related LinksCDR31BP4, CDR31BP470BFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP470BFZSAT Details Description
Related parts for CDR31BP470BFZSAT
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC CODEC 16BIT DUAL PROG 48-TQFP datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 1.00 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
LED PANEL MOUNT PRESS-TO-TEST datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CDMA EVDO JBM SWBAR AC VZ datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50KV R16 datasheet.pdf