Vishay/Vitramon CDR31BP470BKZPAT
CDR31BP470BKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP470BKZPAT
Brief Description
CAP CER 47PF 100V 10% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP470BKZPAT.pdf
Availability of CDR31BP470BKZPAT
QUANTITY
CDR31BP470BKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP470BKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP470BKZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP470BKZPAT
Related LinksCDR31BP4, CDR31BP470BKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP470BKZPAT Details Description
Related parts for CDR31BP470BKZPAT
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CABLE ASSY MDR 100POS M-M 3M datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT PINS datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 50POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS PNL MNT datasheet.pdf
LEAD ACID 12V 9AH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf