Vishay/Vitramon CDR31BP471BFZPAT
CDR31BP471BFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BP471BFZPAT
Brief Description
CAP CER 470PF 100V 1% BP 0805
Datasheet Download
CDR31BP471BFZPAT.pdf
Availability of CDR31BP471BFZPAT
QUANTITY
CDR31BP471BFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BP471BFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BP471BFZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BP471BFZPAT
Related LinksCDR31BP4, CDR31BP471BFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BP471BFZPAT Details Description
Related parts for CDR31BP471BFZPAT
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
KIT STARTER ETHERNET US datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
KIT EVAL FOR DS1863 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.6A 89 MOHM SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 75MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3.5A DPAK datasheet.pdf
CABLE 5POS .100 JUMPER 8 INCH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf