Vishay/Vitramon CDR31BX332BKWSAT
CDR31BX332BKWSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR31BX332BKWSAT
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V 10% BX 0805
Datasheet Download
CDR31BX332BKWSAT.pdf
Availability of CDR31BX332BKWSAT
QUANTITY
CDR31BX332BKWSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR31BX332BKWSAT
Internal Part NumberEIS-CDR31BX332BKWSAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR31
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR31BX332BKWSAT
Related LinksCDR31BX3, CDR31BX332BKWSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR31BX332BKWSAT Details Description
Related parts for CDR31BX332BKWSAT
TVS DIODE 170VWM 275VC SMC datasheet.pdf
COMPACT PCI - MISC datasheet.pdf
RES SMD 7.32 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 953K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
H48-6G TO-220 0.3MM W/ADH datasheet.pdf
SL 5.08/11/135 3.2SN OR datasheet.pdf
US TO EU WALL PLUG ADAPTER datasheet.pdf
CONN HEADER .079" 40POS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT RA datasheet.pdf