Vishay/Vitramon CDR32BP110BJZSAT
CDR32BP110BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP110BJZSAT
Brief Description
CAP CER 11PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP110BJZSAT.pdf
Availability of CDR32BP110BJZSAT
QUANTITY
CDR32BP110BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP110BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP110BJZSAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP110BJZSAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP110BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP110BJZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP110BJZSAT
CONN RCPT 22POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 535MA 10MSOP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.187" (4.75mm) Solder datasheet.pdf
FAN CORD 180DEG 48" datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS CABLE SKT datasheet.pdf
MKP 5UF 5% 700VDC DRAWING T2 datasheet.pdf