Vishay/Vitramon CDR32BP120BFZRAT
CDR32BP120BFZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP120BFZRAT
Brief Description
CAP CER 12PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP120BFZRAT.pdf
Availability of CDR32BP120BFZRAT
QUANTITY
CDR32BP120BFZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP120BFZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP120BFZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP120BFZRAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP120BFZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP120BFZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP120BFZRAT
SENSOR HALL EFFECT FLANGE WIRES datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 5V datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X20MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
METAL TO METAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 4V JB 01005 datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 29MA 65 OHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 6HVSOF datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW SOD80 datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
ZAHNRIEMEN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf