Vishay/Vitramon CDR32BP130BFZSAT
CDR32BP130BFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP130BFZSAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 13PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP130BFZSAT.pdf
Availability of CDR32BP130BFZSAT
QUANTITY
CDR32BP130BFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP130BFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP130BFZSAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP130BFZSAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP130BFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP130BFZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP130BFZSAT
MOD IPM 600V 75A LARGE DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT MINI DIN 6/6 STACK DIP datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 370MA 690 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1.5A TO220-5L datasheet.pdf