Vishay/Vitramon CDR32BP130BJZPAT
CDR32BP130BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP130BJZPAT
Brief Description
CAP CER 13PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP130BJZPAT.pdf
Availability of CDR32BP130BJZPAT
QUANTITY
CDR32BP130BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP130BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP130BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP130BJZPAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP130BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP130BJZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP130BJZPAT
RES 46.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - MDJ36K/MC36F/MDN36K datasheet.pdf
IC DAC QUAD CALBRTD 12BIT 24SOIC datasheet.pdf
RES 120 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 56-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf