Vishay/Vitramon CDR32BP130BJZSAT
CDR32BP130BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP130BJZSAT
Brief Description
CAP CER 13PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP130BJZSAT.pdf
Availability of CDR32BP130BJZSAT
QUANTITY
CDR32BP130BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP130BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP130BJZSAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP130BJZSAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP130BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP130BJZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP130BJZSAT
IC 5.0V SUPPLY MONITOR SOT-23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 145MA 3.1 OHM TH datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 19.8W datasheet.pdf