Vishay/Vitramon CDR32BP131BKZRAT
CDR32BP131BKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP131BKZRAT
Brief Description
CAP CER 130PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP131BKZRAT.pdf
Availability of CDR32BP131BKZRAT
QUANTITY
CDR32BP131BKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP131BKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP131BKZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP131BKZRAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP131BKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP131BKZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP131BKZRAT
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 4V 10% 2312 datasheet.pdf
BOX PLASTIC BLK 3.34"L X 2.21"W datasheet.pdf
CPTC FUSE RESETTABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X55MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf