Vishay/Vitramon CDR32BP151BFZSAT
CDR32BP151BFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP151BFZSAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 150PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP151BFZSAT.pdf
Availability of CDR32BP151BFZSAT
QUANTITY
CDR32BP151BFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP151BFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP151BFZSAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP151BFZSAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP151BFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP151BFZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP151BFZSAT
DEKAFIX GW 5 MARKED 43 50/CD datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TL SEATING ACTION 30 POS AL datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 4PST 40A 120V datasheet.pdf
SIDAC 3CHP 50/170V 400A MS013 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
D4SL-N2EFA-D datasheet.pdf
POT 75 OHM 7.5W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf