Vishay/Vitramon CDR32BP151BJZPAT
CDR32BP151BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP151BJZPAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 150PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP151BJZPAT.pdf
Availability of CDR32BP151BJZPAT
QUANTITY
CDR32BP151BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP151BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP151BJZPAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP151BJZPAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP151BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP151BJZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP151BJZPAT
TRIMMER 2K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 6XSON datasheet.pdf
IC IF PROCESSOR HYBRID 48-HVQFN datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
D4N-4F62 datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
HAN PUSHPULL POWER PFT M-QL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
IC REG LDO 1.15V 0.5A 6XDFN datasheet.pdf