Vishay/Vitramon CDR32BP1R2BCZPAT
CDR32BP1R2BCZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP1R2BCZPAT
Brief Description
CAP CER 1.2PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP1R2BCZPAT.pdf
Availability of CDR32BP1R2BCZPAT
QUANTITY
CDR32BP1R2BCZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP1R2BCZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP1R2BCZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP1R2BCZPAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP1R2BCZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP1R2BCZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP1R2BCZPAT
BATTERY PACK NIMH 7.2V 750MAH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC 8-1 DATA SELECT/MUX 16SO datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 430K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG INSERT 4POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf