Vishay/Vitramon CDR32BP1R5BCZSAT
CDR32BP1R5BCZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP1R5BCZSAT
Brief Description
CAP CER 1.5PF 100V BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP1R5BCZSAT.pdf
Availability of CDR32BP1R5BCZSAT
QUANTITY
CDR32BP1R5BCZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP1R5BCZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP1R5BCZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP1R5BCZSAT
Related LinksCDR32BP1, CDR32BP1R5BCZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP1R5BCZSAT Details Description
Related parts for CDR32BP1R5BCZSAT
IDC CABLE - CPC40S/AE40M/CPC40S datasheet.pdf
CONN PLUG 2-COND 1/4" PHONE SLD datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1000V 12A BU datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 5MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
APPLIANCE OUTLET/CABLE 10A 155 datasheet.pdf
TNC STRT CBL JACK CRIMP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 28POS datasheet.pdf