Vishay/Vitramon CDR32BP200BJZRAT
CDR32BP200BJZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP200BJZRAT
Brief Description
CAP CER 20PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP200BJZRAT.pdf
Availability of CDR32BP200BJZRAT
QUANTITY
CDR32BP200BJZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP200BJZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP200BJZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP200BJZRAT
Related LinksCDR32BP2, CDR32BP200BJZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP200BJZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP200BJZRAT
POLYSWITCH STRAP 1.0A HOLD datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV 5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC SOT23-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK 8POS 5.08MM VERT datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf