Vishay/Vitramon CDR32BP201BFZRAT
CDR32BP201BFZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP201BFZRAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 200PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP201BFZRAT.pdf
Availability of CDR32BP201BFZRAT
QUANTITY
CDR32BP201BFZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP201BFZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP201BFZRAT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP201BFZRAT
Related LinksCDR32BP2, CDR32BP201BFZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP201BFZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP201BFZRAT
CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 48V datasheet.pdf
TERM FORK SHORT LOCK 12-10AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 1 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.05A 77.6 MOHM datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
Crystal 12.2880MHz 20ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C COTS Through Hole HC49/U datasheet.pdf