Vishay/Vitramon CDR32BP201BJZMAT
CDR32BP201BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP201BJZMAT
Brief Description
CAP CER 200PF 100V 5% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP201BJZMAT.pdf
Availability of CDR32BP201BJZMAT
QUANTITY
CDR32BP201BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP201BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP201BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP201BJZMAT
Related LinksCDR32BP2, CDR32BP201BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP201BJZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP201BJZMAT
DIODE ZENER 10V 375MW SOD123F datasheet.pdf
RES 180 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC TRANSCVR 8BIT N-INV 24TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 53UH 3A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
AC-DC MED ADPT 12V 16.66A 200W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 180MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf