Vishay/Vitramon CDR32BP220BFZMAT
CDR32BP220BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP220BFZMAT
Brief Description
CAP CER 22PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP220BFZMAT.pdf
Availability of CDR32BP220BFZMAT
QUANTITY
CDR32BP220BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP220BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP220BFZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP220BFZMAT
Related LinksCDR32BP2, CDR32BP220BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP220BFZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP220BFZMAT
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 10MSOP datasheet.pdf
IC SRAM 512KBIT 10NS 44SOJ datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 50PPM DWN SPRD SMD datasheet.pdf
TRIMMER 30K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG-PLUG F 75 OHM datasheet.pdf