Vishay/Vitramon CDR32BP220BFZRAT
CDR32BP220BFZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP220BFZRAT
Brief Description
CAP CER 22PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP220BFZRAT.pdf
Availability of CDR32BP220BFZRAT
QUANTITY
CDR32BP220BFZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP220BFZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP220BFZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP220BFZRAT
Related LinksCDR32BP2, CDR32BP220BFZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP220BFZRAT Details Description
Related parts for CDR32BP220BFZRAT
IC DRIVER DUAL PERIPHERAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 20AWG #2 PIDG datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CTRLR -48V 16-QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
HEAT SHRINKABLE CABLE ENTRY SEAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.9K OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 51 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf