Vishay/Vitramon CDR32BP221BKZPAT
CDR32BP221BKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP221BKZPAT
Brief Description
CAP CER 220PF 100V 10% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP221BKZPAT.pdf
Availability of CDR32BP221BKZPAT
QUANTITY
CDR32BP221BKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP221BKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP221BKZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP221BKZPAT
Related LinksCDR32BP2, CDR32BP221BKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP221BKZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP221BKZPAT
IC VOLT COMPARATOR QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 43POS .156 GRN datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V 1% BG 0606 datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 4.243KV GATE DRIVER 16SO datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 12A SPST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf