Vishay/Vitramon CDR32BP240BFZMAT
CDR32BP240BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP240BFZMAT
Brief Description
CAP CER 24PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP240BFZMAT.pdf
Availability of CDR32BP240BFZMAT
QUANTITY
CDR32BP240BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP240BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP240BFZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP240BFZMAT
Related LinksCDR32BP2, CDR32BP240BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP240BFZMAT Details Description
Related parts for CDR32BP240BFZMAT
FERRULE WIRE BLACK 16AWG 5000RL datasheet.pdf
CONN MALE 160POS 8ROW SMD GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS WALL MT PINS datasheet.pdf
OSC XO 850.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CABLE UMC-SMA BLKHD JACK 200MM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG PINK 500' datasheet.pdf
RES 590 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 180K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 82W WALLWASHER datasheet.pdf