Vishay/Vitramon CDR32BP300BFZPAT
CDR32BP300BFZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR32BP300BFZPAT
Brief Description
CAP CER 30PF 100V 1% BP 1206
Datasheet Download
CDR32BP300BFZPAT.pdf
Availability of CDR32BP300BFZPAT
QUANTITY
CDR32BP300BFZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR32BP300BFZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR32BP300BFZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR32BP300BFZPAT
Related LinksCDR32BP3, CDR32BP300BFZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR32BP300BFZPAT Details Description
Related parts for CDR32BP300BFZPAT
DIODE LASER 5MW 650NM TO-18 datasheet.pdf
CARDEDGE 26POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMA datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG RED 4000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 212.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf